БИЗНИС МАЛИ ХИДРОЦЕНТРАЛИ: Анѓушев лани произвел струја за 3,8 милиони евра, Мицкоски за 300.000 евра, но фирмите им се во загуба!

Време зa читање: 4 минути Во Македонија има 96 мали хидроцентрали. Тие минатата година произвеле 979.254 kwh електрична енергија која ја откупува ЕСМ по ...
| | веќе видена | слични

Косовската царина од 1 јануари до 26 јули годинава остварила над 700 милиони евра приходи, што е за 30 отсто повеќе одошто во истиот период минатата година. ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Алкалоид АД Скопје соопшти дека во периодот од јануари до јуни годинава оствариле продажби од близу 78 милиони евра или 1 процент повеќе споредено ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари-јуни 2021 година, продажбите достигнуваат 4.788.760.106 денари, што е за 1% повеќе ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Во првото полугодие од 2021-ва година, „Макпетрол“ АД – Скопје оствари вкупен приход во износ од 8,9 милијарди денари, кој е поголем ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути „Алкалоид“ со инвестиции во износ од над 524 милиони денари, со 121 нови вработувања во земјата и со раст на консолидираниот профит ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се продава стан во градба по цена од 950 евра за квадратен метар во населба Влае, се продава нов стан кај Универзална по цена од 1.300 евра за квадратен метар, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 421 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БИЗНИС МАЛИ ХИДРОЦЕНТРАЛИ: Анѓушев лани произвел струја за 3,8 милиони евра, Мицкоски за 300.000 евра, но фирмите им се во загуба!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: