Платите на американските директори се 299 пати повисоки од оние на работниците

Јазот меѓу платите на извршните директори во американските компании и просечната плата на вработените се зголеми во 2020 година, и покрај големата пандемија и ...
| | веќе видена | слични

Гигантот од светот на социјалните мрежи, компанијата Фејсбук Инк., ги зголеми приходите на 29 милијарди долари во вториот квартал оваа година што претставува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Компанијата Фејсбук ги зголемила приходите во вториот квартал оваа година на 29 милијарди долари во однос на 18,69 милијарди долари во истиот период минатата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продажбата на вакцини од страна на фармацевтската компанија Астра Зенека трипати е зголемена, на 894 милиони долари во вториот квартал во однос на претходното ...
| | веќе видена | слични

Сепак, компанијата наведе дека растот на приходите „значително ќе забави" во втората половина на 2021 година. Забавувањето на продажбата се очекува да се случи ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Силната продажба на вакцината против Ковид-19 и други лекови му помогна на „Фајзер“ да го удвои приходот во вториот квартал од годината и да го зголеми ...
| | веќе видена | слични

Вакцината против Ковид-19 на американската фармацевтска компанија Фајзер и нејзиниот германски партнер Бионтех им донесе приходи од директна продажба 7,84 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Платите на американските директори се 299 пати повисоки од оние на работниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: