(Видео) Заев: Сѐ уште ги истражуваме сите легални начини како Груевски да биде вратен во земјата


6 копии

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
| | веќе видена | слични

Макеоснаката влада и министерството за надворешни работи не реагира за погрешната употреба на придавките кои што треба странските медиуми да ја користат при ...
| | веќе видена | слични
11 копии
4 копии

Фокусот на Владата беше да ги користиме и сите меѓународни успешни алатки за борба со криминалот и корупцијата и имаме многу добри резултати. Извештајот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во интервјуто за емисијата „Конфликт зоун“ премиерот Зоран Заев зборуваше за исходот од претстојниот попис, за кој изрази уверување дека ќе биде точен и ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за емисијата „Conflict Zone” на „Дојче Веле“ премиерот Зоран Заев рече дека се истражуваат сите легални начини како екс-премиерот Се бараат легални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Како и сите држави од Југоисточна Европа, во таа смисла и за Северна Македонија најголемиот предизвик е да ги задржиме младите да останат во својата земја. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во ...
сите 147 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче ќе биде неговата ...
сите 308 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Заев: Сѐ уште ги истражуваме сите легални начини како Груевски да биде вратен во земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: