Албански репрезентативец со хет-трик испиша историја во Барселона


Напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ одигра одлична сезона во италијанското првенство и поради тоа е мета на повеќе европски клубови. Засега тој се уште е ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Фиорентина имаше убедлива претстава на денешната контролка против Полиспортива Ц4 Фолињо, дуел на кој во центарот на вниманието беше напаѓачот Душан ...
| | веќе видена | слични

Хит на денот во фудбалска Европа е српскиот напаѓач Душан Влаховиќ кој постигна неверојатни седум гола за само едно полувреме во победата на Фиорентина од ...
| | веќе видена | слични

Душан Влаховиќ, напаѓачот на Фиорентина, блесна во неверојатно издание во денешната контролна меѓу Фиорентина и италијанскиот нисколигаш Фолињо. Виолетовите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албански репрезентативец со хет-трик испиша историја во Барселона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: