Кремљ нема информации за договорот на Германија и САД за „Северен поток 2“

Берлин и Вашингтон постигнале некакво разбирање за гасоводот „Северен поток 2“ за време на посетата на канцеларката Ангела Меркел на САД, но деталите од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, ги смени началникот на Генералштабот Сергеј Корнијчук и командантот на Здружените сили во Донбас, Владимир ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски ја потврди подготвеноста да учествува во преговорите на форматот „Нормандиска четворка“ за решавање на ситуацијата во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, направи голема чистка меѓу генералите, а ќе го замени и министерот за одбрана, пренесуваат агенциите.Сегашниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков ја отфрли можноста Русија да ја признае независноста на Северен Кипар во замена за тоа Турција да го признае Крим како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коментирајќи ја позицијата на поранешниот заменик министер за привремено окупираните територии на Украина, Јуриј Гримчак, кој повика на подготовка на армијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кремљ продолжува да презема посебни безбедносни мерки поради пандемијата на коронавирусот при организирање на состаноците на рускиот претседател Владимир ...
| | веќе видена | слични

Кремљ продолжува да презема посебни безбедносни мерки заради пандемијата на коронавирус за организација на состаноци со рускиот претседател Владимир Путин, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 421 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ нема информации за договорот на Германија и САД за „Северен поток 2“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: