Еве зошто најдобрите пријателства започнуваат на факултет

Овен Денеска ви претстои одличен ден на работното место. Можно е да ја зацврстите врската со вашиот шеф и да добиете унапредување. Оние што страдаат од некоја ...
| | веќе видена | слични

 „Животот е навистина едноставен, но ние инсистираме да го правиме комплициран“. Дали има денови кога ништо не ви оди по план и тешко ви е да си замислите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ОВЕН Работа: Покажувате подготвеност да се посветите на почнување на нови проекти кои за работа ќе ви бидат значајни.Љубов: Знаете дека ви е потребно ново ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колку пати сте имале претчувство за тоа што треба да кажете или да направите, а потоа залудно да одлучите да не го слушате тоа „чувство во стомакот“? Исходот ...
| | веќе видена | слични

Вашите навики кажуваат многу за нас, па затоа фризурата што ја носиме секој ден ги открива и добрите и лошите страни на нашиот карактер. Косата може да каже ...
| | веќе видена | слични

За стариот јапонски тест со 3 ѕвезди се верува дека ја одредува општата состојба на личноста, но и предвидува што може да ве очекува во иднина. Врз основа на ...
| | веќе видена | слични

Да се ​​сонува змија обично не е добро… Змијата генерално се перципира негативно во различни култури, но исто така и во психологијата. Во симболиката на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Како што пишува милениалецот, претприемач и мултимилионер од Велика Британија Самуел Лидс, постојат низа работи што ги спречуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 421 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве зошто најдобрите пријателства започнуваат на факултет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: