Состојбата со делта сојот во нашата држава засега е стабилна

12 копии
9 копии

На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно со вчерашниот ден се вакцинирани вкупно 506.033 граѓани. Прва доза вакцина вчера примиле 3.770 ...
| | веќе видена | слични
20 копии

По празникот, Комисијата за заштита на населението од заразни болести ќе предложи мерки, кои по нивната примена би требало да го зголемат опфатот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На вакциналните пунктови во Врање се вакцинираат поголем број македонски државјани во однос на граѓани на Србија. Според податоците на Здравствениот центар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојбата со делта сојот во нашата држава засега е стабилна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: