„Има таков народ“ почнува преговори за нова бугарска влада

7 копии

Ако не се врати здравиот разум, ќе се одржат предвремени избори, ова го напиша лидерот на „Има таков народ“ (ИТН) Слави Трифонов на својот Фејсбук профил. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Адвокатот на годината“ Петар Илиев, може да биде новиот премиер на Бугарија, откако „Има таков народ“ на Слави Трифонов, сепак, реши да преговара за стабилна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Партијата Има таков народ денеска ја обвини Демократска Бугарија дека се обидела да формира идна влада на Бугарија, без да победи на парламентарните избори, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Составот на новата бугарска влада нема да биде објавен до крајот на неделата, како што беше објавено пред неколку дена. Ова го соопшти во Националното собрание ...
| | веќе видена | слични

Пред почетокот на редовната седница на бугарската влада техничкот премиер Стефан Јанев го изрази своето задоволство од дијалогот меѓу парламентарните партии ...
| | веќе видена | слични

Денеска продолжуваат експертските разговори на „Има таков народ“ со парламентарните политички сили. Целта на средбите е да се дискутираат главните начела на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на неделава треба да има подготвена влада на Бугарија со имиња, изјави Радостин Василев од бугарската политичка партија „Има таков народ”. Василев ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Има таков народ“ почнува преговори за нова бугарска влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: