Мицкоски како Букеле од Салвадор: Да се легализира тргувањето со криптовалути


Да се легализира односно да се формализира тргувањето со криптовалутите и „Blocкchain“ технологијата со што може да се подобрат перформансите на државниот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Легализацијата на трговијата со криптовалути ќе биде од бенефит и за граѓаните и за правниот промет кон странство, смета ВМРО-ДПМНЕ. Опозициската партија ...
| | веќе видена | слични

Академската јавност има различни видувања за идејата на ВМРО-ДПМНЕ да се официјализираат криптовалутите, за што веќе е изготвен и предлог-закон. Додека ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски минатата недела на митинг вети, доколку дојде на власт, формализиран пристап во трговијата со криптовалутите и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Легализацијата на трговијата со криптовалути ќе биде од бенефит и за граѓаните и за правниот промет кон странство, се вели во партиското соопштение на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дигиталните технологии, денес, динамично и силно проникнуваат во сите сфери на општественото живеење предизвикувајќи длабоки промени на традиционалните ...
| | веќе видена | слични

Концептот на ВМРО-ДПМНЕ е плата од 750 евра преку инвестиции во ИТ индустријата, блокчејн технологијата и дигитализација. Големи плати не се возможни со ...
| | веќе видена | слични

Ќе доставиме закон до Собранието за легализација на трговијата со криптовалути и нивно чување. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе го предложи ова законско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски како Букеле од Салвадор: Да се легализира тргувањето со криптовалути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: