Голем пожар во Карбинци


Две викенд куќи, објект на шумското стопанство, препумпна станица за водовод на неколку села, фотоволтаична централа и значителна количина на дрвена маса ...
| | веќе видена | слични

На планината гори борова шума, а покрај високите температури дополнително ситуацијата ја влошува и ветерот. Како што вели Ангелов во моментов на терен се 400 ...
| | веќе видена | слични

Три лица загинаа, а повеќе десетици се во болница во шумскиот пожар што се прошири во одморалиштето Манагвата, во близина на Анталија, на југот на Турција. ...
| | веќе видена | слични

Пожарот кој веќе неколку дена гори на Осоговски планини над Кочани не е локализиран, но е под контрола и нема опасност за куќите, вели директорот на Центарот ...
| | веќе видена | слични

Неколку пожари горат во Турција. Екипи на терен се обидуваат да го контролираат пожарот во областа Аланија во Анталија. Пожарот, од засега неутврдени причини, ...
| | веќе видена | слични

Пожар покрај Кочани веќе четврти ден беснее, а пожарникарите се немоќни самите да го изгаснат. Најголемиот проблем е што огнот бргу се шири и лесно може да се ...
| | веќе видена | слични

Најмлаку 3 лица загинале, а повеќе од 10 се во болница поради последици од шумскиот пожар кој ветерот го донел до зградите во летувалиштето Манагвта, кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем пожар во Карбинци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: