Ѓока: Шкендија мора да биде внимателна!

На нешто помалку од час и половина од стартот на реванш мечот на Шкендија и Риога, познати се стартните состави.Се чини дека нашиот првак нема премногу да се ...
| | веќе видена | слични

На еден час пред почетокот на натпреварот познати се стартните состави за натпреварот помеѓу Шкендија и Рига. Шкендија има негатива од 0:2 од првиот натпревар ...
| | веќе видена | слични

Вечерва од 22 часот по македонско време, екипата на Шкупи ќе го одигра реваншот против силната Санта Клара во рамките на 2.квалификациско коло во ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Шкендија денес ќе го игра реваншот против Рига во Скопје, додека Шкупи е на гости среде атланскиот океан против Санта Клара. Шкендија не покажа скоро ...
| | веќе видена | слични

Шкендија со негатива од 0-2 по првиот натпревар го очекува денешниот реванш-дуел од 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига против летонската Рига. ...
| | веќе видена | слични

По повеќечасовен лет, експедицијата на Шкупи, на полноќ пристигна на Азорските острови. Поточно на островот Сао Мигел во градчето Понта Делгада, кое има не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓока: Шкендија мора да биде внимателна!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: