Геце и Захави го здробија Галатасарај во Ајндховен – „летаа“ црвени картони во Атина


Екипа на ПСВ Ајндховен е поблиску до групната фаза во Лигата на шампионите за разлика од нивниот денешен противник, тимот на Галатасарај. Холандскиот тим ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот првак, Црвена Звезда успеа да го мине Каират Алмати во квалификациите за пласман во групната фаза на Лигата на шампионите. „Црвено-белите“ загубија со ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Црвена звезда на убедлив начин со триумф со петарда во голот на Каират обезбеди пласман во третото квалификациско коло за пласман во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Црвена ѕвезда со убедливите 5-0 над Каират Алмати во реваншот го надополни поразот од 2-1 од првиот меч и се пласира во третото коло од квалификациите за ЛШ, ...
| | веќе видена | слични

Олимпијакос се пласира во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите, откако и реваншот против Нефчи во Баку го доби со минимални 1-0. Стрелец на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 427 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Геце и Захави го здробија Галатасарај во Ајндховен – „летаа“ црвени картони во Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: