Научниците открија 28 непознати видови вируси, сочувани во длабокиот мраз на Тибет


Научници кои ги истражуваат наслагите на глечерските мразови на Тибетската Висорамнина во Кина, откриле десетици досега непознати видови вируси, во слој од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Калифорнија се откриени мистериозни синџири на ДНК коишто наводно асимилираат гени од многу други, различни организми во нивната околина. Научниците го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научници нашле претходно непознати вируси стари околу 15.000 години во примероци мраз земени од Тибетската висорамнина, пренесува „CNN“ . Вирусите се различни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 453 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците открија 28 непознати видови вируси, сочувани во длабокиот мраз на Тибет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: