Пожар во атарот на општина Карбинци, опожарени две вили


Пожарот кој веќе неколку дена гори на Осоговски планини над Кочани не е локализиран, но е под контрола и нема опасност за куќите, вели директорот на Центарот ...
| | веќе видена | слични

Пожар покрај Кочани веќе четврти ден беснее, а пожарникарите се немоќни самите да го изгаснат. Најголемиот проблем е што огнот бргу се шири и лесно може да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Четворица пожарникари со само еден камион успеаја да изгаснат пожар на тешко пристапен терен во шумскиот предел над тетовско Гајре. Интервенцијата е извршена ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поради зголемениот ризик за локални пожари од високите температура и портокаловата фаза со која е зафатен регионов, Град Скопје апелира до сите граѓани при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Припадници на територијалните противпожарни единици од Кочани, Виница и Штип рано изутрината ги локализираа двата пожара во кочанскиот регион, кои зафатија ...
| | веќе видена | слични

Пожарот кој претпладнево беше забележан на Водно, под месноста Марково крувче е ставен под контрола. Во моментов на терен интервенира Противпожарната бригада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

Македонската пливачка Миа Блажевска-Еминова заврши прва во нејзината трка на пливачкиот турнир на Олимпијадата во Токио. Таа пливаше на патеката 100 метри ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во атарот на општина Карбинци, опожарени две вили

Од:
До кого (е-маил):
Порака: