Макрон нареди истраги во врска со „Пегаз“


2 копии

Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц утре ќе се сретне со неговата француска колешка во Париз за да разговара за скандалот со шпионскиот софтвер Пегаз, ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението на Министерството за одбрана се вели дека Ганц ќе замине в среда на разговори со француската министерка за одбрана Флоренс Парли на теми како ...
| | веќе видена | слични

Шпионскиот скандал со софтверот „Пегаз“ на компанијата „НСО“ веќе не претставува главна тема во Израел, откако беше засенет од контроверзите во врска со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон нареди истраги во врска со „Пегаз“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: