Мароко најави тужби за сите кои ги обвинуваат дека го користеле шпионскиот софтвер „Пегаз“


Мароко денеска се закани со судски тужби против оние кои ја обвинуваат власта дека го користела израелскиот софтвер Пегаз за шпионирање новинари, активисти и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц утре ќе се сретне со неговата француска колешка во Париз за да разговара за скандалот со шпионскиот софтвер Пегаз, ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението на Министерството за одбрана се вели дека Ганц ќе замине в среда на разговори со француската министерка за одбрана Флоренс Парли на теми како ...
| | веќе видена | слични

Шпионскиот скандал со софтверот „Пегаз“ на компанијата „НСО“ веќе не претставува главна тема во Израел, откако беше засенет од контроверзите во врска со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мароко најави тужби за сите кои ги обвинуваат дека го користеле шпионскиот софтвер „Пегаз“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: