СЗО: За една недела во светот се заразиле над 3,4 милниони луѓе од Ковид – 19

Само претходната недела регистрирани се повеќе од 3,4 милиони нови случаи на Ковид-19 во светот, што е за 12 проценти повеќе од претходната седмица, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седумдневниот просек на потврдени случаи на коронавирус се искачи на 1 762 дневно, што е за 49,4 проценти повеќе од претходната недела. Градот Токио, домаќинот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на новозаразени со коронаворус во Јапонија за првпат надмина 10.000 лица, објавија јапонските гласила, откако градските власти во Токио претходно ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 156.225 бројката на оздравени пациенти е 150.333, на починати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 463 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: За една недела во светот се заразиле над 3,4 милниони луѓе од Ковид – 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: