Влада: Личната употреба на канабисот не е кривично дело


2 копии
5 копии

Законот за марихуана кој Зоран Заев на сила го турка како предлог од Владата и кој сака да биде изгласан во Собранието има за крајна цел да го легализира ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првпат во Германија се жнееше канабис, а во наредните години во оваа земја се планира да се призведува поголемо количество индиски коноп за медицински цели, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СЗО и Обединетите нации ја прифатија медицинската вредност на канабисот, додека пак премиерот Зоран Заев изминатиов период гласно говори за економскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ДОМ како зелена партија поддржува декриминализација и легализација на употребата на канабис за лично употреба и лично мислам дека нема зошто да не им се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Зоран Заев ја приватизираше Владата, следно ќе го приватизира и Собранието, а крајната цел е приватизација на Република Македонија. Законот за марихуана којшто ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Личната употреба на канабисот не е кривично дело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: