Баскет-драмата им припадна на Македонците – Савичевиќ со тројка ги „реши“ Романците (Фото)


Лука Савичевиќ имаше мирна и прецизна рака на четири секунди до крајот на продолжението против Романија и со тројка и донесе победа на Македонија од 79:78 на ...
| | веќе видена | слични

Двете победи од (61:53) и (66:54) во Зрењанин против македонската јуниорска репрезентација против Србија треба да се показател за нашиот стручен штаб предводен ...
| | веќе видена | слични

Македонската женска јуниорска кошаркарска репрезентација го претрпе и вториот пораз на ФИБА „Челенџер“ купот, откако попладнево во второто коло на турнирот во ...
| | веќе видена | слични

Јуниорската репрезентација на Македонија доживеа вистински дебакл во натпреварот против Словенија. Кошаркарите до 18 години предводени од Јелена Антиќ за 40 ...
| | веќе видена | слични

Македонската женска јуниорска кошаркарска репрезентација претрпе катастрофален пораз на ФИБА „Челинџер“ купот, откако попладнево во второто коло на турнирот во ...
| | веќе видена | слични

На вториот ден од ФИБА Челенџер турнирот во Софија на женските селекции под 18 години, Словенија ја совлада Македонија со 88:22. Со тоа нашите јуниорки го ...
| | веќе видена | слични

Женската јуниорска селекција на Македонија доживеа катастофален пораз од Словенија од 88-22 во вториот натпревар на ФИБА „Челенџер“ турнирот кој се игра во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 463 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баскет-драмата им припадна на Македонците – Савичевиќ со тројка ги „реши“ Романците (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: