Османи: Има можности за решавање на спорот со Бугарија до крајот на годината

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оцени дека постојат сериозни можности за решение на спорот со Бугарија до крајот на годината.Шефот на ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Поради силните пожари кои се проширија во регионот на Анталија, Република Турција, министерот за надворешни работи, Бујар Османи ја одложи официјална посета на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за надворешни работи, стои во соопштението, со жалост ја следи ситуацијата со пожарите на територијата на пријателска Турција со подршка за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Грдоста на ДУИ не може да биде покриена ниту со пудра, ниту со боја или ниту со лаги. Не можете да покривате луксузни автомобили со некои тротинети за ...
| | веќе видена | слични

За новите велосипеди и електрични тротинети, кој денеска преку ФБ ги промовираше шефот на дипломатијата Бујар Османи, како дел од новиот проект „Зелена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најновите податоци за епидемијата од Ковид-19 во Белгија покажуваат раст на новите случаи, епидемиолозите предвидуваат влошување на состојбата со падот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Аријан Адеми незгодно се повреди по еден непријатен и несреќен дуел кој го имаше со Каи Хаверц, а иако првичните прогнози не беа загрижувачки, деталните ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот ...
сите 137 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 283 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 325 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од вечерашниот централен митинг во Штип, истакна дека заврши времето на поделби, заврши времето на наши и ваши ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Има можности за решавање на спорот со Бугарија до крајот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: