Зад анкетата со која СДСМ и Заев се во предност пред ВМРО-ДПМНЕ стои бугарскиот социолог Андреј Рајчев!

Човекот кој стои зад идејата да биде отворен бугарски универзитет во Македонија и кој тврди дека Србија одзела парче од Бугарија за да настане Македонија, има ...
| | веќе видена | слични

СДСМ наместо да се радува на штелувани анкети од Андреј Рајчев, нека почне да се соочува со реалноста дека во октомври ги очекува страшен дебакл. СДСМ како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ го плаќа Бугаринот Андреј Рајчев, кој смета дека Македонците потекнуваат од Бугарите, да им штелува анкети, обвини ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ со Заев падна толку ...
| | веќе видена | слични

Јасна е поврзаноста помеѓу Зоран Заев и Андреј Рајчев, инаку човекот кој е прв иницијатор и двигател на проектот за Бугарски универзитет во Скопје, но сепак ...
| | веќе видена | слични

СДСМ како партија на власт речиси пет години, падна на тоа ниво да потплаќа за измислени анкети, само да го задоволи сопственото членство кое не верува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека СДСМ и премиерот Зоран Заев најмиле анкета од Брима – Македонија чиј основач е негатор на македонскиот идентитет. Од партијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 463 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зад анкетата со која СДСМ и Заев се во предност пред ВМРО-ДПМНЕ стои бугарскиот социолог Андреј Рајчев!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: