СЗО предупредува за можноста од појава на поопасна варијанта од делта сојот на коронавирусот

Првиот човек на Светската здравствена организација (СЗО), директорот Тедрос Аданом Гебрејесус во Токио, пред 138-та седница на Меѓународниот олимписки комитет ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Бројот на заразени со ковид во Велика Британија опаѓа седми ден по ред и сега е едвај на половина од нивото пред само една недела. Во текот на изминатите седум ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Од завршувањето на пандемијата Велика Британија ја делат само неколку месеци бидејќи вакцините драстично го намалија ризикот од хоспитализации и смртни случаи, ...
| | веќе видена | слични

Деновите се случува големо збогување. Се се одвива бавно, без најави и медиумски соопштенија, но повеќе не може да се запре. Последиците ќе се чувствуваат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 463 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО предупредува за можноста од појава на поопасна варијанта од делта сојот на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: