ВМРО ДПМНЕ обвинува, Георгиевски во заминување се задолжува 5 милиони евра

ВМРО ДПМНЕ Охрид обвинува локалната власт планира кредит од пет милиони евра. Малкумина од граѓаните разбраа дека во текот на вчерашниот ден во просториите на ...
| | веќе видена | слични

Успеавме да направивме голем исчекор кон исполнување на една од најзачајните цели, на кои како локална власт бевме исклучително посветени, а тоа е враќањето на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 22. јули 2021 (ИНПРЕС) – Раздолжувањето на општина Охрид по пат на кредитно задолжување од деловна банка денеска на усвојување пред градските советници. ...
| | веќе видена | слични

Веројатно малкумина од граѓаните разбраа дека во текот на вчерашниот ден во просториите на Општина Охрид се одржала јавна расправа за оправданоста од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ обвинува, Георгиевски во заминување се задолжува 5 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: