Завршува мандатот на членовите на УО на ИСОС

2 копии

Општина Гази Баба од периодот на преземање на надлежноста од 2012, па до 2020 година, средствата по основ на отуѓување и давање под закуп на градежно земјиште ...
| | веќе видена | слични

Заврши мандатот на членовите на Управниот одбор на Институтот за сметководители и овластени сметководители кои во својот 5 годишен мандат евидентираа и ...
| | веќе видена | слични

Доколку си член на вториот и третиот пензиски столб, твоето пензиско друштвото е должно еднаш годишно (најдоцна до 31.03. за состојба на 31.12. претходна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршува мандатот на членовите на УО на ИСОС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: