Само во Македонија судење трае подолго од истрага, судиите ги убија сите брзи и успешни обвиненија за корупција

Македонија по должината на траење на судските процеси за корупција во однос на европскиот просек, е немерлива категорија. Не постои земја како нашата, што е ...
| | веќе видена | слични

Најголем број претставки од незадоволни граѓани од работата на судовите и од правдата, во Судскиот лани биле поднесени против судии од Основниот граѓански суд ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Апелациониот суд Скопје донесе одлука да ги укине првостепените затворски пресуди за Ејуп Алими и Исмет Гури во случајот „Титаник 3“ за изборни нерегуларности. ...
| | веќе видена | слични

Денеска од скопскиот Кривичен суд информираа дека нови рочишта за предметите се закажани веднаш по судската ферија, кон крајот на крајот на август и почетокот ...
| | веќе видена | слични

По назначување на нов судија - поротник во дел од предметите на поранешното Специјално јавно обвинителство, за август и септември закажани се термини за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 463 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само во Македонија судење трае подолго од истрага, судиите ги убија сите брзи и успешни обвиненија за корупција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: