Триесетгодишник од Криволак пријавил во полиција дека мајка му била физички нападната од соселанец

2 копии

С.Ш.(30) од село Криволак синоќа во 22:45 часот во Полициската станица Неготино пријавил дека околу 22:30 часот неговата мајка А.Ш.(56) била физички нападната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Денеска (22.07.2021) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ЕНТ ОНТЕМ и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Дваесет и двегодишник од кавадаречко село загинал во несреќа при работа при премин со камион преку река во близина на пруга во Неготинско, потврдија за МИА од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Триесетгодишник од Криволак пријавил во полиција дека мајка му била физички нападната од соселанец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: