Општина Охрид: Инспекторите од Одделението за инспекциски надзор спроведуваат редовни контроли на плажите

Охрид, 21. јули 2021 (InPress) – Приватните сместувачки и угостителски објекти, кои се лоцирани во првата крајбрежна зона на Охридското Езеро имаат право да ...
| | веќе видена | слични

Вакви договори се склучени со сместувачките капацитети: вила „Свис“, хотел „Холидеј-М“, хотел „Орце Николов“, хотел „Аквалина“, хотел „Силекс“, хотел ...
| | веќе видена | слични

Угостителските објекти на брегот имаат право да поставуваат урбана опрема на плажите. Приватните сместувачки и угостителски објекти, кои се лоцирани во првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Охрид нема да дозволува диво поставување урбана опрема на плажите на Охридското Езеро, единствено само оние субјекти што имат склучено соодветни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Охрид: Инспекторите од Одделението за инспекциски надзор спроведуваат редовни контроли на плажите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: