Концерт на етно составот „Монистра“ на „Скопско лето“

3 копии

На „Скопско лето“ вечер од 20.30 часот во Сули ан (Факултет за ликовни уметности) концерт ќе има Лаура Крлиу и нејзиниот бенд, насловен „Модерниот дух на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 29-ти јули, со почеток во 20:30 часот, на Факултетот за ликовни уметности „Сули Ан“ ќе се одржи првиот солистички концерт на Лаура Крлиу во соработка со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Свежо и иновативно театарско искуство со музиката на „Бијело Дугме“ и кореографската поставка на танцовите на Игор Киров вечер е на програмата на Фестивалот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Куршумли Ан во Скопската чаршија вечерва, како дел од програмата на Скопско лето ќе биде отворена изложба на артефакти, документи, фоторграфии и снимки од ...
| | веќе видена | слични

По повод 35 години од стартувањето и 30 години од згаснувањето на „Радио 100“, младинското радио кое функционирало од 1986 година до 1991 година, вечерва во ...
| | веќе видена | слични

Овој месец одбележуваме два значајни јубилеја од радиодифузијата во македонскиот етер – 35 години од стартувањето и 30 години од последната емисија на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 462 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт на етно составот „Монистра“ на „Скопско лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: