Радев: Овој пат треба да се избере Влада на Бугарија

Партијата Има таков народ денеска ја обвини Демократска Бугарија дека се обидела да формира идна влада на Бугарија, без да победи на парламентарните избори, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Составот на новата бугарска влада нема да биде објавен до крајот на неделата, како што беше објавено пред неколку дена. Ова го соопшти во Националното собрание ...
| | веќе видена | слични

Пред почетокот на редовната седница на бугарската влада техничкот премиер Стефан Јанев го изрази своето задоволство од дијалогот меѓу парламентарните партии ...
| | веќе видена | слични

Денеска продолжуваат експертските разговори на „Има таков народ“ со парламентарните политички сили. Целта на средбите е да се дискутираат главните начела на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До крајот на неделава треба да има подготвена влада на Бугарија со имиња, изјави Радостин Василев од бугарската политичка партија „Има таков народ”. Василев ...
| | веќе видена | слични

Денот на предавањето на мандатот на првата политичка сила за формирање влада ќе биде јасен кога партиите ќе гарантираат дека постигнале резултат во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Тетово, до Основното јавно обвинителство Тетово, поднело кривична пријава против А.Х.(65) од тетовска Мала Речица и нејзиниот брат ...
сите 386 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев: Овој пат треба да се избере Влада на Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: