ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пет нови случаи на делта сојот, заразените се од Скопје, Тетово и Куманово

НОВИ ПЕТ СЛУЧАИ НА ДЕЛТА СОЈОТ ИМА ВО ЗЕМЈАВА Три случаи има во Скопје и по еден во Куманово и во Тетово кај кои е детектирана делта варијантата соопшти ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа се регистрирани 47 нови случаи на Ковид-19 и тоа 19 во Скопје, 11 во Тетово, шест во ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 156.171 бројката на оздравени пациенти е 150.321, на починати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 644 | | | веќе видена

Организаторот на протестот во Тетово е единствениот од петмината уапсени што ги известил властите на затворот Шутка дека започнал штрајк со глад во знак на ...
сите 201 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 167 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 282 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 109 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Пет нови случаи на делта сојот, заразените се од Скопје, Тетово и Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: