Охридска се присоедини кон Шпаркасе Банка

Заврши интеграцијата на Охридска банка кон групацијата Шпаркасе банка. Глигор Бишев, претседателот на Управниот одбор на „Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје“, ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 22. јули 2021 (ИНПРЕС) – Со пригона свеченост во Охрид беше одбележано присоединувањето на Охридска банка, своевремено еден од симболите на Охрид кон ...
| | веќе видена | слични

Присоединувањето на Охридска банка кон Шпаркасе банка, ги остави без прилив на пари компаниите што имаа сметки во Охридска. Фирмите се оставени сами на себе да ...
| | веќе видена | слични

Ќе дејствуваме како финансиски супермаркет, каде што секој ќе може да ги задоволи своите потреби и да го избере она што му е најпотребно и што му носи додадена ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Нова помоќна банка ќе го напаѓа банкарскиот трон. Со упис на статусната промена – присоединување и официјално „Охридска банка“ АД ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со упис на статусната промена – присоединување, и официјално заврши процесот на присоединување на Охридска банка АД Скопје кон Шпаркасе Банка Македонија АД ...
| | веќе видена | слични

Заврши процесот на присоединување на Охридска банка кон Шпаркасе банката. Процесот на преземање траеше речиси две години, и на македонскиот пазар создава уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Под мотото „Заедно можеме повеќе” денеска официјално беше означено интегрирањето на Охридска и Шпаркасе во Шпаркасе банка – Македонија. Проектот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 499 | | | веќе видена

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 199 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридска се присоедини кон Шпаркасе Банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: