Драмата „Кој ја уби Џенис Џоплин“ вечерва на Охридско лето

3 копии

По успешната петочна претпремиера, вечерва во Младинскиот културен центар во 20 часот ќе се одигра премиерната изведба на претставата „Шапка, чоколадо, анус и ...
| | веќе видена | слични

Ансамблот на НУ Народен театар – Битола е подготвен за премиерна изведба на претставата „Сомнително лице" од Бранислав Нушиќ во режија на Деан Дамјановски. ...
| | веќе видена | слични

Светот на „Сомнително лице" на Нушиќ, прочитан денес, претставува еден дистопичен свет во кој шпионирањето и недовербата, како и лицемерието, корупцијата и ...
| | веќе видена | слични

Српскиот народен театар од Нови Сад во копродукција со Младинската престолнина на Европа(ОПЕНС) од овој град ја збогатија драмската програма на фестивалот ...
| | веќе видена | слични

Драмската програма на Фестивалот „Охридско лето“ продолжува со вечерашната театарска претстава „Која ја уби Џенис Џоплин“ во изведба на актерската екипа на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 421 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драмата „Кој ја уби Џенис Џоплин“ вечерва на Охридско лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: