Филипче: Граѓаните треба да бидат свесни дека ако не се вакцинираат имаат голема шанса да завршат во болница

Граѓаните треба да бидат свесни дека ако не се вакцинираат имаат сериозно голема шанса да заболат од коронавирусот кој што многу веројатно ќе ги смести во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Се размислува за ограничувања од септември или октомври за оние што не примиле вакцина, најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, соопштувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, објасни дека од засега не планираат воведување на рестрикции на границите и во организирањето помасовни настани. Но, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Освен во Бујановац, Врање, Ниш, македонските граѓани и понатаму се вакцинираат на белградскиот Саем, јави дописникот на МИА од Белград. -На пунктот на ...
| | веќе видена | слични

Во Штип без проблеми тече вакцинирањето во домашни услови. Иако официјално таа почна неделава, медицинските тимови оние што не можат да дојдат дома ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Граѓаните треба да бидат свесни дека ако не се вакцинираат имаат голема шанса да завршат во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: