Со коронавирус се заразиле 155.931 македонски граѓани, дознајте колку активни случаи има денес

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 155.931, бројката на оздравени пациенти е 150.223, на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје/Охрид, 27. јули 2021 (InPress) – Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација, информираат од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Охрид, 27. јули 2021(ИНПРЕС) – Процесот на масовната ревакцинација што започна во спортската сала „Билјанини извори“, а од минатата недела се пресели во ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден, прва доза вакцина вчера примиле 5.650 граѓани, а се вакцинирале вкупно 18.149 граѓани. На вакциналните пунктови во државата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Состојбата со Ковид-19 во државата засега останува стабилна. Вчера беа регистрирани 16 оздравени лица, а вакцинирањето се одвива непречено на сите пунктови во ...
| | веќе видена | слични

Најмногу активни случаи има во Скопје – 108, а на територија на државата вкупно 300. Во статистиката на Министерството за здравство за претходното деноноќие ...
| | веќе видена | слични

Во статистиката на Министерството за здравство за претходното деноноќие вчера беа регистрирани нови десет заболени од ковид-19, од кои седум во Скопје и по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за правда Никола Тупанчески во гостувањето на Топ тема на Тeл,а се осврна на активностите кои се преземаат од страна на министерството за ...
сите 335 | | | веќе видена

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 272 | | | веќе видена

Јасните пораки од турските власти дека имаат проблем да им дозволат на Финска и Шведска да влезат во НАТО, создадоа загриженост и благ шок во Хелсинки и ...
сите 687 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 273 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со коронавирус се заразиле 155.931 македонски граѓани, дознајте колку активни случаи има денес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: