Бочварски е сеуште во четиригодишниот длабок сон, а сонува дека нешто работи


Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Благој Бочварски „Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски сеуште го спие својот четири годишниот сон. ...
| | веќе видена | слични

Машините на експресниот пат во изградба Штип-Кочани денеска два часа молчеа. Жителите на селата Спанчево, Соколарци и Бања протестираа затоа што завршувањето ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Земјоделци од селата Спанчево, Соколарци и Бања во општина Чешиново-Облешево, денеска излегоа на двочасовен предупредувачки протест, при што со земјоделска ...
| | веќе видена | слични

На тој начин искажаа незадоволство зашто и покрај нивните реагирања и упатени писмени барања до надлежните државни институции, не добиле, како што рекоа, ...
| | веќе видена | слични

Почна изградбата на брана на река Отиња, шест децинискиот сон на штипјани. Претседателот на Владата, Зоран Заев, вицепремиерот, Љупчо Николoвски, нинистерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заев, Бочварски и Николов да не ја манипулираат јавноста дека ќе градат брана на реката Отиња. Власта се уште ги нема решено имотно - правните односи. ...
| | веќе видена | слични

Генералниот серкретаријат на Владата е во постапка за избор на компанија која ќе врши оваа распределба на АДР сертификатите за камионџиите со што целиот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и штипскиот градиначалник Сашо Николов да престанат да ја манипулираат јавноста дека ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, во своето гостување во емисијата „Само вистина“ која се емитува на Канал 5 рече дека ова што сега ни се случува ...
сите 593 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 244 | | | веќе видена

Ова е македонски народ, европски народ. Да не дозволиме оние кои сакаат да ја изгубиме државата, оние новоокупатори и оние кои од внатре работат за тоа ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски е сеуште во четиригодишниот длабок сон, а сонува дека нешто работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: