Еко акција „Да ја зачуваме Белица-да го зачуваме бисерот“

ЈПКД „Комуналец“ – Струмица, утре од 7 до 16 часот организира голема акција за чистење на отпадот во градот. Се планира да се испразнат сите контејнери, да се ...
| | веќе видена | слични

Еко движењето „За почиста Македонија“ по повод својот прв роденден организира еколошка граѓанска акција за чистење. Акцијата ќе се одржи во недела, 25 јули, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипите на ЈП Охридски Комуналец подигнаа 4 кубици диво депониран отпад во поранешна Касарна. За чистење на дивите депонии користеа механизација. Секојдневно, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еко акција „Да ја зачуваме Белица-да го зачуваме бисерот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: