Иако во Тетово најмногу заразени има на веселби на затворено, Комисијата засега нема да воведе забрана

Во Тетово најголем број од новите случаи на заразени со коронавирус се поради непочитување на протоколите за време на семејни веселби во затворен простор, но и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Нема потреба од нови дополнителни рестриктивни мерки бидејќи епидемиолошката состојба е стабилна, оцени вчера на состанок Комисијата за заштита од заразни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според анализите на Комисијата, ширењето на вирусот во Тетово е поради непочитување на препораките и протоколите при организирање семејни и друг тип веселби во ...
| | веќе видена | слични

И покрај бројот на активни случаи и позитивни од тестирани за КОВИД-19, состојбата е стабилна, а во болниците нема притисок од хоспитализации. Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести не препорача нови рестриктивни мерки за заштита од пандемијата. „Според анализите во Тетово ширењето на вирусот е поради ...
| | веќе видена | слични

Рестрикции нема, граѓаните да носат маски каде што треба и да ги почитуваат препораките за заштита од ковид. Ова е епилогот од денешниот состанок на Комисијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иако во Тетово најмногу заразени има на веселби на затворено, Комисијата засега нема да воведе забрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: