Гром усмрти 25-годишно момче од Тетовско додека напасувал овци


5 копии
5 копии

СВР Охрид соопшти дека вчера на магистралниот пат Охрид – Кичево, во близина на селото Врбјани, се случила сообраќајна незгода со трагични последици. Како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во гевгелиската полиција, вчера во попладневните часови бил пријавен инцидент кој се случил на паркинг во Негорски бањи. Како што информираат од МВР, теренско ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во ...
сите 147 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче ќе биде неговата ...
сите 308 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гром усмрти 25-годишно момче од Тетовско додека напасувал овци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: