Најголемиот музеј на астрономијата во светот отворен во Шангај

8 копии
2 копии

Останато

Предлог-датум за локалните избори останува 17 октомври согласно Изборниот законик, но засега е неизвесно дали за изборот на советници ќе има отворени листи, ...
сите 267 | | | веќе видена

Засега не се планираат рестрикции на границите и во организирањето помасовни настани, но можно е од есен да ги има за невакцинираните граѓани. Се размислува за ...
сите 628 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 142 | | | веќе видена

Споменикот Стоунхенџ може да го изгуби статусот на светско културно наследство на УНЕСКО поради изградбата на тунел во непосредна близина, давајќи му статус на ...
сите 257 | | | веќе видена

Грчкитевласти штотуку објавија дека во псоледните 24 часа, во Грција се откриени 3 593 нови случаи на корона вирусот, од него починале осум лица. Петнаесет од ...
сите 287 | | | веќе видена

Македонија годинава беше најлошо рангирана досега на индексот за корупција на Транспаренски интернешнл. Стејт департментот посочи дека и покрај сите ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемиот музеј на астрономијата во светот отворен во Шангај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: