Законските измени за недела неработен ден во матичната собраниска комисија


Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска треба да расправа за Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи во ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, на својот фејсбук профил денеска го сподели QR кодот коj директно води до платформата за симнување ...
| | веќе видена | слични

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска се сретна со претставници на Независен синдикат на судската полиција во Република Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Здружението „Гласен текстилец“ и Конфедерацијата на слободните синдикати бараат од собраниска процедура да се повлече законското решение за недела неработен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) бара пратениците да не ги поддржат предложените измени на Законот за работни односи за недела ...
| | веќе видена | слични

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија долго време наназад реагира на манипулацијата и популизмот на работничките права. Од година во година, сето ...
| | веќе видена | слични

Сѐ уште не се знае дали од септември сите дечиња кои поради протоколите на Комисијата за заразни болести мораше да бидат отпишани од градинка, ќе можат да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (понатаму: КСС) долго време наназад реагира на манипулацијата и популизмот на работничките права. Од година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законските измени за недела неработен ден во матичната собраниска комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: