Се размислува во Србија: Кој не сака да се вакцинира, да плаќа приватно за лекување од ковид 19

Се погласно се размислува во Србија невакцинираните кои одбиваат да се вакцинираат самите да си го плаќаат лекувањето од ковид 19. Ваквата можност ја најави ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство нема намера да го раскине договорот за набавка на руските вакцини против ковид-19 „спутник“, кои шест месеци не се испорачани. Во ...
| | веќе видена | слични

Стручниот комитет за имунизација на Србија препорача трета доза од антиковид вакцина, препорака која кризниот штаб за борба против ковид 19 ќе ја усвои на ...
| | веќе видена | слични

Комитетот за имунизација во Србија препорача граѓаните да примат и трета доза од антиковид вакцина. Оваа препорака Кризниот штаб за борба против коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Ќе го следи ли Македонија примерот на некои земји, кои со подароци и финансиски стимулации се обидуваат да ја зголемат вакцинацијата кај граѓаните? По ...
| | веќе видена | слични

Српскиот државен секретар во Министерството за здравство Мирсад Ѓерлек рече вечерва дека националниот стручен комитет предложил, врз основа на препораките од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не треба да бега од подадената рака на ВМРО-ДПМНЕ за излез од кризата. Тоа е во интерес на граѓаните и на Македонија. Ковачевски треба да престане ...
сите 458 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква (СПЦ), што почнува на 15 мај, ќе расправа за одлуката на васеленскиот патријарх Вартоломеј, кој ја призна Македонската ...
сите 395 | | | веќе видена

За актуелните блокади во Собранието и најавените понатамошни чекори на ВМРО-ДПМНЕ, Димовски вели дека методот што го избрала опозицијата е сосема коректен ...
сите 176 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 112 | | | веќе видена

„Неработењето на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните ги чини над 55.000 евра месечно. За основните плати на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ граѓаните ја ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се размислува во Србија: Кој не сака да се вакцинира, да плаќа приватно за лекување од ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: