КОЈ НЕ САКА ВАКЦИНА ЌЕ ПЛАЌА ЛЕКУВАЊЕ ЗА КОВИД-19: Лекарите бараат оваа мерка да се воведе


Постојат можност невакцинираните лица во Србија сами да плаќаат за лечење на ковид 19. Оваа можност за првпат ја соопшти претседателот Александар Вучиќ, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Над 160.000 лица демонстрираа во Франција против новите здравстени мерки, од кои околу 11. 000 во Париз. Полицијата вечерва успеа да ја врати контролата кај ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По првата национална мобилизација на 17 јули, денеска во Париз и во многу други француски градовим се одржуваат нови демонстрации против продолжување на ...
| | веќе видена | слични

Ќе го следи ли Македонија примерот на некои земји, кои со подароци и финансиски стимулации се обидуваат да ја зголемат вакцинацијата кај граѓаните? По ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епидемиолог Предраг Кон предлага да се воведе задолжителна вакцинација во земјата. Кон изјави дека задолжителна вакцинација може да се препише со ...
| | веќе видена | слични

Италија е последната европска земја која воведува задолжителна ковид пропусница, што ќе стапи на сила на 6 август. Со ова ќе им овозможи на сите над 12 години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во обид да спречат нов бран на коронавирус, Италија од 6 август воведува задолжителни ковид пропусници за влез во ресторани, кина и теретани. Со ваквите мерки ...
| | веќе видена | слични

Италија од 6 август ќе воведе задолжителен здравствен пасош или пропусница за влез во затворени простории. -Здравствената пропусница е инструмент кој ќе им ...
| | веќе видена | слични

Обврската за вакцинирање постои и таа е дефинирана со закон, а доколку е неуставна, тогаш целиот закон е неуставен, изјави за „Данас“ Предраг Кон, српски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 464 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 579 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Откако им пропадна деструктинвата идеја за блокирање на собранието „невидените“ чекори кои ги најавуваше Мицкоски се сведоа на еден протест за еден месец од ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ НЕ САКА ВАКЦИНА ЌЕ ПЛАЌА ЛЕКУВАЊЕ ЗА КОВИД-19: Лекарите бараат оваа мерка да се воведе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: