СЕ СПРЕМААТ НОВИ МЕРКИ ВО СРБИЈА: Невакцинираните сами ќе си го плаќаат лекувањето од ковид-19


Се поголеми се навестувањата дека би можело да се случи во Србија невакцинираните луѓе сами да си го плаќаат третманот при болест од Ковид-19. Ваквата можност ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Над 160.000 лица демонстрираа во Франција против новите здравстени мерки, од кои околу 11. 000 во Париз. Полицијата вечерва успеа да ја врати контролата кај ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По првата национална мобилизација на 17 јули, денеска во Париз и во многу други француски градовим се одржуваат нови демонстрации против продолжување на ...
| | веќе видена | слични

Ќе го следи ли Македонија примерот на некои земји, кои со подароци и финансиски стимулации се обидуваат да ја зголемат вакцинацијата кај граѓаните? По ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епидемиолог Предраг Кон предлага да се воведе задолжителна вакцинација во земјата. Кон изјави дека задолжителна вакцинација може да се препише со ...
| | веќе видена | слични

Италија е последната европска земја која воведува задолжителна ковид пропусница, што ќе стапи на сила на 6 август. Со ова ќе им овозможи на сите над 12 години ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во обид да спречат нов бран на коронавирус, Италија од 6 август воведува задолжителни ковид пропусници за влез во ресторани, кина и теретани. Со ваквите мерки ...
| | веќе видена | слични

Италија од 6 август ќе воведе задолжителен здравствен пасош или пропусница за влез во затворени простории. -Здравствената пропусница е инструмент кој ќе им ...
| | веќе видена | слични

Обврската за вакцинирање постои и таа е дефинирана со закон, а доколку е неуставна, тогаш целиот закон е неуставен, изјави за „Данас“ Предраг Кон, српски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ СПРЕМААТ НОВИ МЕРКИ ВО СРБИЈА: Невакцинираните сами ќе си го плаќаат лекувањето од ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: