СДСМ: Мерките на Владата обезбедуваат стабилност и развој на економијата и во светска криза (ВИДЕО)


„Економските политики и мерки, што ги реализира Владата предводена од СДСМ обезбедуваат стабилност и развој на домашната економија и за време на светска криза. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„За да гледаме во иднината, треба да знаеме каде бевме.. Паметите во 2016 година зборевме дека државата е заробена. Само еден податок, беа потрошени 250 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За четири години покажавме што значи да се работи одговорно и отчетно во интерес на граѓаните, за четири години направивме сериозна позитивна трансформација на ...
| | веќе видена | слични

„За време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, беа потрошени 250 милиони евра пари на граѓаните за да се креираат 15.000 работни места. Ние за 4 години обезбедивме ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Концептот Македонија на сите луѓе е концепт кој нуди развој и повисок стандард на граѓаните. Овој концепт нуди просечна плата од 750 евра, односно 45 илјади ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со реакција по повод соопштението на ВМРО-ДПМНЕ со кое ветуваат просечна плата од 750 евра. Од владеачката партија велат дека ветувањата на опозицијата се ...
| | веќе видена | слични

 Тоа е можно со посветена работа, реален раст на економијата и привлекување на што е можно повеќе инвестиции во Македонија. Впрочем Македонија во моментот е на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните се жалат дека трпат за леб, а политичките лидери им продаваат ветувања за европски плати. Упатените критикуваат за многу популизам, а малку економска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 242 | | | веќе видена

Ракометарките од Автокоманда со својата игра, залагање, упорност, но и верба во своите квалитети, уште еднаш ги израдуваа своите навивачи, а отсјајот од ...
сите 125 | | | веќе видена

„Се надеваме дека ќе успееме да ги спасиме животите на нашите момци. Меѓу нив има и оние кои се сериозно повредени и им е потребна медицинска помош. Работата ...
сите 197 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 127 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мерките на Владата обезбедуваат стабилност и развој на економијата и во светска криза (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: