Почна уривање објекти за да се продолжи булеварот „Благоја Тоска“ во Тетово


Во Тетово денеска почнаа да уриваат објекти на местото каде треба да се продолжи булеварот „Благоја Тоска“, за што средства локалната самоуправа доби од ...
| | веќе видена | слични

Почна изградбата на брана на река Отиња, шест децинискиот сон на штипјани. Претседателот на Владата, Зоран Заев, вицепремиерот, Љупчо Николoвски, нинистерот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заев, Бочварски и Николов да не ја манипулираат јавноста дека ќе градат брана на реката Отиња. Власта се уште ги нема решено имотно - правните односи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот серкретаријат на Владата е во постапка за избор на компанија која ќе врши оваа распределба на АДР сертификатите за камионџиите со што целиот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и штипскиот градиначалник Сашо Николов да престанат да ја манипулираат јавноста дека ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев, Бочварски и Николов да не ја манипулираат јавноста дека ќе градат брана на реката Отиња, реагира опозициската ВМРО-ДПМНЕ по днешното започнување на ...
| | веќе видена | слични

Власта нема извршено експропријација на земјиште, а лаже дека ќе гради брана на Отиња, реагира ВМРО-ДПМНЕ на денешното почнување на изградбата на браната. Од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Стартува изградбата на најголемиот капитален проект за Штип, а тоа е браната на река Отиња. Сонот стар 60 години за изградба на браната е веќе реалност. Ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 490 | | | веќе видена

Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
сите 419 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна уривање објекти за да се продолжи булеварот „Благоја Тоска“ во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: