Во мај раст на вкупниот промет во индустријата од 58 отсто на годишно и 1,9 проценти на месечно ниво

4 копии

Прометот во индустријата вкупно во мај годинава во однос на истиот месец лани е зголемен за 58 проценти, објави Државниот завод за статистика. Според главните ...
| | веќе видена | слични

Популарната апликација "Снепчет" го бележи најголемиот раст во периодот од неколку години. Бројката на дневно активни корисници се зголеми на 293 милиони, а ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во првите шест месеци од годинава има 31 процент повеќе барања за заштита на трговски марки и 7,9 проценти повеќе барања за заштита на патенти во споредба со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на прометот во индустријата, вкупно, во мај 2021 година, во однос на мај ...
| | веќе видена | слични

Оценката за економската состојба на деловните субјекти во јуни 2021 година е понеповолна во однос на претходниот месец, а поповолна во однос на јуни 2020 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 421 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во мај раст на вкупниот промет во индустријата од 58 отсто на годишно и 1,9 проценти на месечно ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: