Примив две вакцини, но дали да примам и трета доза?


Ќе го следи ли Македонија примерот на некои земји, кои со подароци и финансиски стимулации се обидуваат да ја зголемат вакцинацијата кај граѓаните? По ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епидемиолог Предраг Кон предлага да се воведе задолжителна вакцинација во земјата. Кон изјави дека задолжителна вакцинација може да се препише со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обврската за вакцинирање постои и таа е дефинирана со закон, а доколку е неуставна, тогаш целиот закон е неуставен, изјави за „Данас“ Предраг Кон, српски ...
| | веќе видена | слични

Обврска за вакцинација постои и тоа е дефинирано со закон, а доколку е неуставно, тогаш целиот закон е неуставен, изјави за Данас епидемиологот Предраг Кон, ...
| | веќе видена | слични

Само половина од вработените во училишата и градинките се вакцинирани против КОВИД досега. Според податоците што ги доби ТВ 24 од министерството за здравство, ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 979 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 461 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Примив две вакцини, но дали да примам и трета доза?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: