Сајкоски од Прилеп: Наместо спортски рекреативен центар кој го ветуваше власта денес имаме „спортска“ ливада


Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓоргија Сајкоски, на вечерашната трибина во Прилеп, истакна дека власта потрошила 16 и пол милијарди евра пари на народот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Навредливо е за младите СДСМ да зборува за студентски стандард, а четири години немаат направено ниту еден проект за студентите. Ништо од тоа што го ветија не ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Концептот Македонија на сите луѓе е концепт кој нуди развој и повисок стандард на граѓаните. Овој концепт нуди просечна плата од 750 евра, односно 45 илјади ...
| | веќе видена | слични

 Тоа е можно со посветена работа, реален раст на економијата и привлекување на што е можно повеќе инвестиции во Македонија. Впрочем Македонија во моментот е на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Шилегов вети дека ќе ја врати Треска на скопјани, ги избрка, а сега ја бетонизира и прави елитна населба за функционерите на СДСМ и ДУИ. Шилегов на потегот кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од СДСМ ветија регулација на дел од речното корито на пехчевска река, но не остварија. Не само што не е направена регулација, туку не е ниту почната.  Толку се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

ДСМ продолжуваат со веселите математики, велат од ВМРО-ДПМНЕ, со единствена цел – да прикажат дека економската катастрофа е успех. Во последната година 60 ...
| | веќе видена | слични

Во последната година 60 илјади лица останаа без работа од кои најголем дел беа лицата кои земаа најниски плати. Според пресметките на СДСМ доколку сите лица од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под мотото „УЛТИМАТУМ – Не благодарам“ илјадници граѓани вечерва протестираа против прифаќањето на францускиот предлог за тргање на бугарското вето и отворање ...
сите 807 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сајкоски од Прилеп: Наместо спортски рекреативен центар кој го ветуваше власта денес имаме „спортска“ ливада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: