Димитриеска-Кочоска до Бесими: Нема ниту еден министер во светот што се фали дека половично реализирал проекти


Нема ниту еден минстер во светот што се фали дека половично реализирал проекти, но и тоа очигледно мора да го правиш кога премиер ти е Зоран Заев, а и ти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во изминатиот период внимателно ја следев целата дебата за ребалансот на буџетот за 2021 година кој за разлика од претходните пати го најавувате поскромно, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Ребалансот на Буџетот за 2021 година има раст на приходите од 4,7 отсто или за околу 10 милијарди денари, повеќе средства за капитални расходи за 24 отсто, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Здравјето на граѓаните, здравата економија, како и здрави финансии и општество воопшто остануваат клучни приоритети за оваа година. Во таа насока е и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На расипничко трошење на народните пари на владината коалиција му нема крај. За жал ова е уште една изгубена година за Република Македонија. Парите на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Да се опстои на домашниот и меѓународните пазари 85 години е навистина успех, а тој успех не би бил можен, доколку Алкалоид не ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска-Кочоска до Бесими: Нема ниту еден министер во светот што се фали дека половично реализирал проекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: