ЕК препорачува да продолжи поддршката за граѓаните и компаниите за заздравување на економијата


За заздравување на економијата Европската Комисија со препораки до Владата - поддршката за домаќинствата и компаниите кои беа најмногу погодени од ковид ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска одржа состанок со надлежните министерства, агенции, фондови, вклучени во овој процес, а со  кои се разговараше за ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската комисија (ЕК) и Меѓународната организација на трудот (МОТ) ги здружија силите за поддршка на институциите одговорни за политиката за вработување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поврзување на искуството и лидерството во насока на нудење повеќе придобивки за потрошувачите Интервју со менаџерот за експанзија во Тиго и комерцијалниот ...
| | веќе видена | слични

Неодамна вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР), г-дин Коста Петров, ги промовираа ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Бројката на новозаразени лица со Ковид-19 значително опаѓа и на глобално и на локално ниво. Со зголемувањето на темпото на вакцинација, се чини дека на повидок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 407 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори. Според анкетите ВМРО-ДПМНЕ води ...
сите 282 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК препорачува да продолжи поддршката за граѓаните и компаниите за заздравување на економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: